Kontakt

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt


Besöksadress Åbyskolan
Storgatan 9, Klippan
Postadress:
Åbyskolan 264 80 Klippan
Telefon till kansli:
0435 - 284 31

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00-17.00
Fredag
08.00-15.00

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




Rektorer

Mathias Ohlander
0435-286 87
mathias.ohlander@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Studievägledare

Kristina Knutsson
0435-284 56
kristina.knutsson@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan, IMind

Matilda Persson
0435-284 55
matilda.persson@klippan.se
Ansvarig för: IMSpråk + SFI

Specialpedagog

Magdalena Unnerbäck
0435-287 74
magdalena.unnerback@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Kerstin Persson
0435-288 42
kerstin.persson@klippan.se
Ansvarig för: IM

 

Kuratorer

Bert-Inge Karlsson
0734-39 86 14
bert.inge.karlsson@klippan.se
Ansvarig för: IMind,BF åk2-3, HA, VO + fältfunktion

Christel Svensson
0435-284 45
christel.svensson@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan, IMspråk

Skolsköterskor

Erika Lindberg
0435-284 33
erika.lindberg@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Karin Björk
0435-283 95
karin.bjork@klippan.se
Ansvarig för: IMInd, IMResurs, IMSpåk, GySär