Kontakt

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt

Kundtjänst: 0435-280 00
E-post: kommun@klippan.se

Besöksadress:
Trädgårdsgatan 12, 264 80 Klippanlänk till annan webbplats

Besöksadress Åbyskolan
Storgatan 9, Klippan
Postadress:
Åbyskolan 264 80 Klippan
Telefon till kansli:
0435 - 284 31

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00- 17.00
Fredag
08.00-16.00

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




Rektorer

Mathias Ohlander
0435-286 87
mathias.ohlander@klippan.se
Ansvarig för: EK, ES, NA, SA, TE

Helene Berggren
0435-286 70
helene.berggren@klippan.se
Ansvarig för: BF, HA, VO

Anette Levin
0435-286 77
anette levin@klippan.se
Ansvarig för: IM

 

Studievägledare

Kristina Knutsson
0435-284 56
kristina.knutsson@klippan.se
Ansvarig för: BF, EK, ES, HA, NA, SA, TE, VO

Magdalena Modén
0435-284 55
magdalena.moden@klippan.se
Ansvarig för: IM

Specialpedagog

Magdalena Unnerbäck
0734-39 87 26
magdalena.unnerback@klippan.se
Ansvarig för: Åby1 och 2

Sol-Britt Svantesson
0435-284 76
sol-britt.svantesson@klippan.se
Ansvarig för: IM

 

Kuratorer

Bert-Inge Karlsson
0734-39 86 14
bert.inge.karlsson@klippan.se
Ansvarig för: BF, HA, VO

Christel Svensson
0435-284 45
christel.svensson@klippan.se
Ansvarig för: EK, ES, NA, SA, TE, IM ind

Sara Silvegren, 0435-286 75
sara.silvegren@klippan.se
Ansvarig för: IM språk

Skolskötersker

Erika Lindberg
0435-284 33
erika.lindberg@klippan.se
Ansvarig för: BF, EK, HA, IM, VO

Anny Eklind Möller
073-43 98 012
anny.eklind.moller@klippan.se
Ansvarig för: ES, NA, SA, TE