Lärare

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt

Kundtjänst: 0435-280 00
E-post: kommun@klippan.se

Besöksadress:
Trädgårdsgatan 12, 264 80 Klippanlänk till annan webbplats

Besöksadress Tegelbruksskolan
Holmgårdsvägen 4
264 80 Klippan
Telefon till expedition:
0435 - 285 30

Rektor
Ann-Sofie Widén
Telefon: 0435 - 284 51
E-post: ann-sofie.widen@klippan.se

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00- 17.00
Fredag
08.00-16.00

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




Telefonnummer kundtjänst 0435-280 00

Byggprogrammet
Telefon: 0435-286 22
Anna Eriksson, programansvarig anna.eriksson2@klippan.se
Peter Ekenberg peter.ekenberg@klippan.se
Jan Wijkander jan.wijkander@klippan.se
Andreas Lindholm andreas.lindholm@klippan.se

El- och Energiprogrammet elteknik
Telefon: 0435-284 53
Rolf Hansson, programansvarig rolf.hansson@klippan.se
Jöran Dahl joran.dahl@klippan.se
Bo Isendahl bo.isendahl@klippan.se

Fordonsprogrammet personbilsteknik 
Telefon: 0435-284 44 Kundmottagning verkstad
Telefon: 0435-284 61 
Dick Johansson, programansvarig dick.johansson@klippan.se
Bertil Bernersson bertil.bernersson@klippan.se
Mats Johansson mats.johansson8@klippan.se
Ishak Nezirevic ishak.nezirevic@klippan.se

Fordonsprogrammet transportteknik inkl flygplatsteknik
Telefon: 0435-281 93
Johan Jönsson, programansvarig johan.jonsson@klippan.se
Bengt Melander bengt.melander@klippan.se
Camilla Mäkelä camilla.makela@klippan.se
Ida Toft ida.toft@klippan.se
Johnny Jakobsson johnny.jakobsson@klippan.se
Håkan Möllergren hakan.mollergren@klippan.se
Caroline Pagmert-Nilsson caroline.pagmert.nilsson@klippan.se
Ercan Hümmet ercan.hummet@klippan.se
Jonatan Skarp jonatan.skarp@klippan.se
Ulf Schölin ulf.scholin@klippan.se
Thomas Malmberg thomas.malmberg@klippan.se
Fredrik Bonn, åk 1 fredrik.bonn@klippan.se
Mikael Jönsson, åk 1 mikael.jonsson2@klippan.se
Christian Sandberg, åk 1 christian.sandberg@klippan.se
Per Sandberg, arbetsplatsförlagd utbildning (APL) per.sandberg@klippan.se
Tony Lundberg, arbetsplatsförlagd utbildning (APL) tony.lundberg@klippan.se

Gymnasiegemensamma ämnen

Engelska
Lena Wrentner lena.wrentner@klippan.se
Johanna Wahldén johanna.wahlden@klippan.se

Svenska, engelska
Kerstin Larsson E-post: kerstin.margareta.larsson@klippan.se

Matematik, naturkunskap
Elisabeth Abrahamsson E-post: elisabeth.abrahamsson@klippan.se
Thomas Johansson E-post: thomas.johansson4@klippan.se                                                                        

Historia, religion
Linn Augustsson linn.augustsson@klippan.se
Anna Eriksson anna.eriksson2@klippan.se

Samhällskunskap
Carina Säflund carina.saflund@klippan.se

Idrott och Hälsa
Igor Babic igor.babic@klippan.se

IM
Carina Säflund carina.saflund@klippan.se
Edon Mustafa edon.mustafa@klippan.se
Martin Senniksen martin.senniksen@klippan.se
Dardan Taturi dardan.taturi@klippan.se

Tegelbruksskolans trafikskola
Telefon: 0435-284 46
Ercan Hümmet, trafikskolechef ercan.hummet@klippan.se

Uppdragsutbildning
Telefon: 0435 -284 32
Ronny Olesen E-post: ronny.olesen@klippan.se