Jobb- och utbildningsmässan lockade storpublik

För andra året genomförde Klippans kommun tillsammans med Perstorps kommun, en jobb- och utbildningsmässa på Sågen i centrala Klippan. Under de två timmar som mässan pågick kom 800 besökare.
Den 6:e mars gick Jobb- och utbildningsmässan 2025 av stapeln på Sågen i Klippan och 800 besökare var på plats under dagen. Jobbsökande och de som är nyfikna på att gå en utbildning minglade med lokala företag och utbildare.
- Årets Jobb- och utbildningsmässa var en fantastisk succé, berättar Burim Nikqi som är arbetsmarknadskonsult i Klippans kommun. Det var inspirerande att se så många möjligheter skapas, nya kontakter knytas och framtidsdrömmar ta form. Ett stort tack till alla utställare och besökare som bidrog till att göra dagen så lyckad!
Jobb- och utbildningsmässan arrangerades av Klippans och Perstorps kommuner.
Sidinformation
- Senast uppdaterad:
- 10 mars 2025