Kontakt

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt


Besöksadress Åbyskolan
Storgatan 9, Klippan
Postadress:
Åbyskolan 264 80 Klippan
Telefon till kansli:
0435 - 284 31

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00-17.00
Fredag
08.00-15.00

Receptionen i kommunhuset håller lunchstängt klockan 12–13. Vi nås ändå på telefon, chatt, facebook och e-post.

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




Rektorer

Mathias Ohlander
0435-286 87
mathias.ohlander@klippan.se
Ansvarig för: Åbyskolan

Studievägledare

Kristina Knutsson
0435-284 56
kristina.knutsson@klippan.se

Matilda Petersson
0435-284 55
matilda.petersson@klippan.se

Specialpedagog

Magdalena Unnerbäck
0734 39 87 26
magdalena.unnerback@klippan.se

Kuratorer

Christel Svensson
0435 284 45
0768 85 46 62
christel.svensson@klippan.se

Petra Nielsen
0435 282 45
petra.nielsen@klippan.se


Skolsköterskor

Erika Lindberg
0435 281 63
erika.lindberg@klippan.se

Karin Björk
karin.bjork@klippan.se