Lärare

Lyssna Skriv ut
Kontakt

Kontakt

Kundtjänst: 0435-280 00
E-post: kommun@klippan.se

Besöksadress:
Trädgårdsgatan 12, 264 80 Klippanlänk till annan webbplats

Besöksadress Tegelbruksskolan
Holmgårdsvägen 4
264 80 Klippan
Telefon till expedition:
0435 - 285 30

Rektor
Ann-Sofie Widén
Telefon: 0435 - 284 51
E-post: ann-sofie.widen@klippan.se

Öppettider

Måndag-torsdag
08.00- 17.00
Fredag
08.00-16.00

kartpin

Skicka ett meddelande till kundtjänst




För telefonkontakt med respektive lärare v.v ring kundtjänst för att bli kopplad
Telefonnummer kundtjänst 0435-280 00

Byggprogrammet
Anna Eriksson, programansvarig, 0435-286 22 anna.eriksson2@klippan.se
Peter Ekenberg peter.ekenberg@klippan.se
Andreas Lindholm andreas.lindholm@klippan.se
Mikael Gudmundsson mikael.gudmundsson@klippan.se
Martin Senniksen, anläggningsfordon martin.senniksen@klippan.se
Tomas Andersson, anläggningsfordon tomas.andersson@klippan.se

El- och Energiprogrammet elteknik
Jöran Dahl, programansvarig, 0435-288 03 joran.dahl@klippan.se
Rolf Hansson rolf.hansson@klippan.se
Ulf Becke ulf.becke@klippan.se
Christos Fotiadis christos.fotiadis@klippan.se

Fordonsprogrammet personbilsteknik 
Telefon: 0435-284 44 Kundmottagning verkstad
Dick Johansson dick.johansson@klippan.se
Bertil Bernersson bertil.bernersson@klippan.se
Mats Johansson, åk 1 mats.johansson8@klippan.se
Ishak Nezirevic ishak.nezirevic@klippan.se

Fordonsprogrammet transportteknik inkl flygplatsteknik
Johan Jönsson, programansvarig, 0435-281 93 johan.jonsson@klippan.se
Mikael Sundberg, arbetslagsledare, 0435-284 54 mikael.sundberg@klippan.se
Bengt Melander bengt.melander@klippan.se
Camilla Mäkelä camilla.makela@klippan.se
Ida Toft ida.toft@klippan.se
Håkan Möllergren hakan.mollergren@klippan.se
Jonatan Skarp jonatan.skarp@klippan.se
Ulf Schölin ulf.scholin@klippan.se
Christian Sandberg christian.sandberg@klippan.se
Rikke Henriksen, åk 1 rikke.henriksen@klippan.se
Johan Leander, åk 1 johan.leander@klippan.se
Per Sandberg, anläggning per.sandberg@klippan.se
Daniel Evaldsson daniel.evaldsson@klippan.se
Mia Lindqvist mia.lindqvist@klippan.se
Bini Baftiu bini.baftiu@klippan.se
Tony Lundberg, arbetsplatsförlagt lärande (APL) tony.lundberg@klippan.se

Gymnasiegemensamma ämnen

Engelska
Lena Wrentner lena.wrentner@klippan.se

Matematik, naturkunskap
Elisabeth Adler elisabeth.abrahamsson@klippan.se
Thomas Johansson thomas.johansson4@klippan.se                                                                        

Historia, svenska
Linn Augustsson linn.augustsson@klippan.se
Anna Eriksson anna.eriksson2@klippan.se

Samhällskunskap
Sven Folkesson sven.folkesson@klippan.se

Religionskunskap, svenska
Bengt Tollstadius bengt.tollstadius@klippan.se

Idrott och Hälsa
Ilias Nikolaidis ilias.nikolaidis@klippan.se

IM
Carina Säflund carina.saflund@klippan.se
Fredrik Bonn fredrik.bonn@klippan.se
Siv Rönne siv.ronne@klippan.se

Tegelbruksskolans trafikskola YH Trafikskollärare
Telefon: 0435-284 46
Ercan Hümmet, trafikskolechef ercan.hummet@klippan.se

Uppdragsutbildning
Ronny Olesen, 0435-282 49 ronny.olesen@klippan.se
Frida Madsen, ekonomiassistent 0435-283 34 frida.madsen@klippan.se